مدیر سئو

مدیر سئو

متخصص سئو فردی است که دانش و مهارت بالایی در زمینه بهینه سازی سایت دارد و می تواند وب سایت را از نظر فنی، کاربری، محتوایی و … به خوبی بررسی کند. بنابراین اگر می خواهید در رتبه های برتر گوگل قرار بگیرید، بدون شک به یک سئو نیاز خواهید داشت. دستیابی به ترافیک ارگانیک علاوه بر پیاده سازی تکنیک های سئو، نیازمند اجرای برخی کمپین های بازاریابی، حل مسائل فنی، داشتن روحیه تحقیق برای دستیابی به بهترین و مرتبط ترین کلمات و مهارت بهینه سازی محتوای وب است.

وظیفه یک مدیر سئو چیست؟

یک مدیر سئو وبسایت به مشاغل و کارفرمایان کمک می کند تا صفحات محصول و خدمات خود را در نتایج جستجو رتبه بندی کنند. بنابراین یک سئوکار حرفه ای برای رسیدن به یک استراتژی بهینه بهترین راه های رسیدن به این هدف را مورد تحقیق و تحلیل قرار می دهد. با کمک این استراتژی می توان وب سایت را به جایگاه های اول گوگل ارتقا داد. هدف اصلی یک متخصص سئو افزایش ترافیک وب سایت با استفاده از کلمات کلیدی مناسب برای هر کسب و کار، بهبود تجربه کاربری و تطبیق وب سایت با آخرین الگوریتم های موتورهای جستجو است. با این حال، همه موتورهای جستجو دائما در حال تغییر هستند و متخصصان این حوزه باید همیشه این تغییرات را دنبال کنند.

متخصصان سئو مانند هر فرد شاغل دیگری باید مهارت و تخصص لازم برای آن شغل را داشته باشند. البته شغل سئو رشته تحصیلی ندارد و هر فرد علاقه مند به این رشته می تواند با شرکت در کلاس های آنلاین و حضوری و مطالعه مستمر و استفاده از بهترین ها به یکی از حرفه ای ترین افراد فعال در این زمینه تبدیل شود. منابع وظایفی که هر سئو باید پس از یادگیری انجام دهد به شرح زیر است:

 • تهیه استراتژی برای بهینه سازی وب سایت
 • تحقیق در مورد کلمات کلیدی و استفاده از آنها در بازاریابی و رسیدن به رتبه های برتر گوگل
 • تعریف اهداف قابل اندازه گیری که به تیم بازاریابی کمک می کند تا رشد تلاش های سئو را دنبال کند.
 • ارتباط با سایر متخصصان تیم بازاریابی به منظور پیشبرد اهداف تیم
 • برای مدیریت استراتژی سئو با سایر افراد در بخش بازاریابی همکاری کنید
 • همکاری مستمر با تیم تولید محتوا برای تدوین طرح تولید محتوای جذاب و باکیفیت
 • همکاری با تیم فنی و برنامه نویسی جهت پیاده سازی و اصلاح مسائل فنی
 • توسعه لینک بیلدینگ و استراتژی بک لینک برای دستیابی به بهترین نتایج

چگونه مدیر سئو شوم؟

جالب است بدانید که برخی از متخصصان سئو این کار را با هدف تبدیل شدن به یک متخصص سئو شروع نکرده اند! برخی افراد کاملاً تصادفی وارد این شغل شدند و بعداً شروع به کسب مهارت های بیشتری کردند. همانطور که گفته شد رشته ای برای تخصص سئو در دانشگاه وجود ندارد و کسب مهارت در این زمینه بستگی به علاقه و پیگیری شما دارد. با این حال، در زیر قصد داریم نگاهی به مسیر شغلی سئو بیندازیم و بررسی کنیم که برای تبدیل شدن به یک متخصص حرفه ای سئو چه مراحلی باید طی شود.

مرحله اول: آیا سئو و فعالیت در این زمینه برای من مناسب است؟

اولین قدم برای ورود به شغل سئو این است که مطمئن شوید واقعا به سئو علاقه دارید یا خیر؟! بدون شک هیچ کس دوست ندارد وقت خود را صرف چیزی کند که هیچ علاقه و استعدادی در آن ندارد. بنابراین، اگر در این شغل به طور کامل تحقیق کنید، به وضوح می توانید به این نتیجه برسید که آیا برای این شغل مناسب هستید یا روحیه شما با شرایط شغلی سئو سازگار است. یا نه؟!

مرحله دوم: درک مفاهیم و اصول مهم سئو

هر متخصص سئو باید بداند که سرنوشت کار او کاملاً به نحوه کار موتورهای جستجو بستگی دارد. به همین دلیل، باید در مورد خزنده ها یا ربات های جستجوگر به اندازه کافی یاد بگیرید. این ربات‌ها کیفیت و ارتباط محتوای شما با کلمات کلیدی را قضاوت می‌کنند و چندین عامل کلیدی دیگر در مورد سایت شما تصمیم می‌گیرند. موتورهای جستجو جعبه های سیاهی هستند که معمولا اطلاعات و اسرار خود را حفظ می کنند.

اما از عوامل شناخته شده می توان برای بهینه سازی سایت و متمایز شدن وب سایت شما در بین سایر رقبا استفاده کرد. برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو، باید با اصول اولیه شروع کنید. در ابتدا باید درک کنید که کاربران و موتورهای جستجو چگونه با یکدیگر تعامل دارند و چه اقداماتی را می توان برای بهینه سازی محتوا به بهترین شکل ممکن انجام داد. به طور کلی یادگیری اصول سئو در سه جزء زیر خلاصه می شود:

 • انواع محتوای مورد نیاز کاربران (در سئو، همه چیز به نیت و هدف کاربر بستگی دارد.)
 • درک کامل از نحوه کار موتورهای جستجو
 • آموزش کار با ابزارها و روش های مورد نیاز برای بهینه سازی وب سایت ها
 • زمانی که اصول سئو و همه بایدها و نبایدهای آن را به طور کامل درک کنید، قادر خواهید بود تمام تکنیک ها را در وب سایت خود اعمال کنید.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post